Grzyby występują prawie na całej kuli ziemskiej. Jednak żeby znaleźć te najlepsze trzeba wiedzieć gdzie i kiedy szukać. Zapraszamy Państwa do Puszczy Świętokrzyskiej od wieków słynącej z bogactwa runa leśnego.
Nasze ulubione miejsca znajdują się w okolicach słynnej polany Wykus - czyli na obszarze Puszczy Świętokrzyskiej obejmującej  obszar 53 000 ha. Tam też występują lasy i bory mieszane o cechach lasu naturalnego z udziałem jodły, sosny, dębu, świerka i grabu, zróżnicowane zbiorowiska roślinności leśnej w tym: zespoły buczyny karpackiej, gradu i łęgu olszowo-jesionowego. W takim otoczeniu co roku wybieramy sie na grzybobranie.Owocem naszych poszukiwań są prawdziwki i kozaki. W takich lasach nawet nie schylamy się po inne grzyby. Szeroko mijamy maślaki czy gąski. Pełen kosz borowików to nie lada widok i radość. Te chwile chcielibyśmy dzielić z Państwem na wspólnym grzybobraniu. Proszę się jednak liczyć z tym, że zanim kogut zapieje my już zmarznięci będziemy przedzierać się przez leśną gęstwinę. Oby z pełnymi koszykami.

Pytlówka okazuje się doskonałym miejscem wypadowym na prawdziwe grzybne żniwa. Proszę dzwonić. Damy znać, czy to jest ta chwila na najlepsze zbiory. Zapraszamy serdecznie